Aukční rekordy

107. aukce

Termín aukce: 3. 12. 2022, 9:30

115

115  10 Dukát 1648, Brno-Richthausen, Hal.1228 (34,50 g), mimořádně vzácná brněnská ražba v poli graffiti X jako označení desetidukátu, atraktivní exemplář, m.o., seky v ploše prodejní sáček firmy Alain Weil Paris, podle zjištění se jedná o 5. známý kus na trhu

Prodáno za
3 900 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 000 Kč

107. aukce

144

144  AV Medaile (25 Dukát) 1846 (K. Lange) - K odhalení pomníku Františka I. ve Vídni. Hlava císaře zprava, opis / Pomník, opis, v ex. nápis. Au 49 mm (87,17 g), Horsky.3650 (Ag), Mont.2621 (Ag), mimořádně vzácná medaile v nádherné zachovalosti_RR!

Prodáno za
1 450 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 000 000 Kč

38. eAukce

Termín aukce: 2. 10. - 6. 10. 2022, 18:00

91a

91  10 Dukát 1936 (raženo pouze 633 ks)_R!, etue NGC MS 65

Prodáno za
850 000 Kč

Vyvolávací cena: 750 000 Kč

36. eAukce

Termín aukce: 3. 4. - 6. 4. 2022, 18:00

44

44  100 Koruna 1912 (raženo pouze 3591 ks)_RR!, rysky, hr.

Prodáno za
200 000 Kč

Vyvolávací cena: 60 000 Kč

106. aukce

Termín aukce: 4. 6. 2022, 15:30

1173

1173  100 Koruna 1931/1939, přetisk SLOVENSKÝ ŠTÁT, série Fb, Hej.46b1, BKK.43b, zcela mimořádně zachovalá RR!

Prodáno za
300 000 Kč

Vyvolávací cena: 50 000 Kč

104. aukce

Termín aukce: 4. 6. 2022, 9:00

73

73  Sada svatováclavských dukátů 1937, novoražba ražená v nákladu 120 ks, číslo sady 051, 10 Dukát Au 0,986, 42 mm, (35,14 g), 5 Dukát Au 0,986, 34 mm (17,57 g), 2 Dukát Au 0,986, 25 mm (7,07 g), Dukát Au 0,986, 19,75 mm (3,51 g), certifikáty, Osvědčení o ryzosti Puncovního úřadu SR, etue se zlatým tiskem, papír. přebal_4 ks

Prodáno za
1 650 000 Kč

Vyvolávací cena: 700 000 Kč

104. aukce

11

11  Dukát 1541, Praha-Sauermann, Hal.6 (3,53 g), zcela nep. nedor., mimořádně pěkná zachovalost s ražebním leskem, velmi vzácný_RR!
Produkce pražské mincovny za panování Ferdinanda I. odráží specifické postavení této ražebny závislé, na rozdíl od Kut
né Hory a Jáchymova, na externích dodávkách drahého kovu. Pouze v Praze byly v rámci českých mincoven raženy Fer

dinandovy dukáty, které ikonograficky navazují na starší jagellonské ražby. Kromě typů bez letopočtu je jejich produkce

doložena v letech 1530 a 1536–1538, 1540–1545 a 1547. Protože v letech 1547–1557 byla činnost pražské mincovny

přerušena, znovu byly raženy až po obnovení činnosti a to jen v omezeném množství v letech 1561–1562. Je zřejmé, že

nedatované pražské dukáty Ferdinanda I., ražené v prvých letech jeho vlády, jsou velice vzácné a do této kategorie patří

také nabízený exemplář.

Prodáno za
1 700 000 Kč

Vyvolávací cena: 400 000 Kč

104. aukce

22

22  10 Dukát 1636, Olomouc-Huber, Hal.911 (34,44 g), mimořádná zachovalost s ražebním leskem v ploše, extrémně vzácná ražba_RRR!

Prodáno za
5 550 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 000 000 Kč

104. aukce

21

21  10 Dukát 1620, Praha-Škréta, Hal.645 (34,78 g), velmi pěkná zachovalost, extrémně vzácná pražská ražba_RRR!

 Produkce pražské mincovny za vlády Fridricha Falckého byla nominálově nejpestřejší z českých mincoven. Ražba
ve jménu krále započala v Praze až v roce 1620 (na rozdíl od Kutné Hory). V Praze byla opět zavedena výhradní ražba

zlatých mincí – 10 dukáty a 5 dukáty byly raženy tolarovými razidly. Na líci nesou obraz stojícího krále ve zbroji čelně

mezi českým a falckým znakem, na rubu je dělený pětidílný znak v kruhovém poli.

Prodáno za
8 550 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 000 000 Kč

102. aukce

Termín aukce: 4. 12. 2021, 9:30

183

183  Statér, cca 325 - 310 př. Kr., Hlava vousatého satyra s břečťanovým věncem zleva / Stojící gryf zprava hledí čelně, v ústech drží oštěp, dole klas, okolo PAN (9,08), mimořádná vzácnost v luxusní zachovalosti_RRR!

Prodáno za
2 050 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 000 Kč

31. eAukce

Termín aukce: 6. 6. - 11. 6. 2021, 18:00

4010

4010  AR Medaile 1935 - K 85. narozeninám T. G. Masaryka. Poprsí T. G. Masaryka zprava, opis / 5-řádkový nápis mezi lipovou a vavřínovou větvičkou, data, letopočty. Ag 0,987, 65 mm!! vzácná velikost (106,12 g), matné provedení, Floss.neuvádí, RR!

Prodáno za
75 000 Kč

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

31. eAukce

1029

1029  100 Koruna 1908 - jubilejní (raženo pouze 16026 ks), nep. stopa

Prodáno za
180 000 Kč

Vyvolávací cena: 60 000 Kč

101. aukce

Termín aukce: 5. 6. 2021, 14:00

369

369  2 Dukát 1934 (raženo pouze 2403 ks), zcela nep. rysky

Prodáno za
280 000 Kč

Vyvolávací cena: 40 000 Kč

101. aukce

888

888  Řád sv. Stanislava, III. třída s meči, 1878 - 1879, zlato, smalty, značeno "IK" (Julius Keibel) a carským orlem, puncováno na očku "56" (583/1000), převýšení ve tvaru koruny se závěsem na stuhu, zlato, smalty, značeno "IK", puncováno, bezvadná kvalita

Prodáno za
360 000 Kč

Vyvolávací cena: 30 000 Kč

100. aukce - Jubilejní aukce

Termín aukce: 5. 6. 2021, 12:00

282

282  5 Dukát 1951 (raženo pouze 100 ks)_RR!

Prodáno za
2 850 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 000 Kč

95. aukce

Termín aukce: 7. 12. 2019, 16:30

2238

 2354 200 Koruna 1993, chybotisk s proužkem "REPUBLIQUE DU ZAIRE", série A 03, Hej.CZ9c, BHK.CZ6c, velmi vzácná!! RR!

Prodáno za
340 000 Kč

Vyvolávací cena: 100 000 Kč

94. aukce

Termín aukce: 7. 12. 2019, 9:00

210

210 Sada mincí Svatováclavské dukáty 1918 - 2018 (10, 5, 2 a 1 Dukát), číslo 36 (sestaveno pouze 100 sad), společná dřevěná etue, certifikáty Mincovna Kremnica, tisk STC Praha, opatřeny hologramy Puncovního úřadu s puncem, sametové desky_4 ks

Prodáno za
1 050 000 Kč

Vyvolávací cena: 400 000 Kč

92. aukce

Termín aukce: 18. 5. 2019, 9:00

14

14  2 Dukát 1560, Jáchymov-Puellacher, Hal.8, Ch. 256 (7,02 g), nep. zvlněn_RRR! Mimořádně vzácná ražba, jediný dvoudukát ražený za vlády Ferdinanda I. jako odražek z 1/4 tolarového razidla, katalog Halačka uvádí pouze 3 známé kusy všechny v muzejních sbírkách - Národní muzeum v Praze (Chaurova sbírka), Kunsthistorisches Museum Wien a Musei Vaticani v Římě

Prodáno za
4 650 000 Kč

Vyvolávací cena: 2 000 000 Kč

89. aukce

Termín aukce: 1. 12. 2018, 9:00

100c

100  Zlatá olympijská medaile českého hokejového týmu ze zimních olympijských her v Naganu Zlacené stříbro 80 mm, tloušťka 9,7 mm (256 g), původní udělovací etue uvnitř se zlatým tiskem, uděleno pouze 23 kusů medailí hráčům českého národního týmu_velmi vzácné

Před dvaceti lety dosáhl český hokej svého zatím největšího úspěchu, na olympijských hrách v Naganu vybojovali čeští hokejisté zlaté olympijské medaile. Japonský turnaj byl přitom vůbec prvním, na kterém mohli pod pěti propojenými kruhy hrát i hokejisté z NHL. Mezinárodní olympijský výbor se dohodl s IIHF a NHL, že nejslavnější ligová soutěž bude poprvé v historii přerušena, aby na olympijském turnaji mohli startovat světoví hráči hrající v této lize. Experti očekávali, že o zlato se utkají Američané s Kanaďany, jisté šance se ještě dávaly Rusům, ale s českým týmem se rozhodně nepočítalo. Přesto se hokejový tým České republiky, v jehož barvách nastoupili například útočník Jaromír Jágr, budoucí trenér české reprezentace Vladimír Růžička nebo brankář Dominik Hašek, stal překvapivým vítězem. Favorizovaná Kanada skončila až na čtvrtém místě, stříbro získal tým Ruské federace, bronzovou medaili si z Japonska odvezli hokejisté Finska. Český tým dosáhl tohoto výjimečného úspěchu pod trenérským vedením Ivana Hlinky. Po urputných bojích se nejprve český tým probojoval do finále a v závěrečném utkání s Ruskem to byl náš hráč, který vstřelil jedinou branku zápasu, jenž rozhodla o našem vítězství. Střelcem tohoto gólu, který padl ve třetí třetině v čase 48:08, byl Petr Svoboda za asistence Pavla Patery a Martina Procházky. Dominik Hašek byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem tohoto turnaje století v kategorii brankář. Zlatá medaile z Nagana, je jednou z nejcennějších sportovních trofejí v historii českého sportu a první olympijskou medailí za kolektivní sporty po rozdělení se Slovenskem. Tento triumf našeho národního týmu slavila doslova celá země. Zlaté naganské medaile obdrželo 23 hráčů našeho hokejového týmu.

 Dominik Hašek • Milan Hnilička • Roman Čechmánek • František Kučera • Libor Procházka • Jaroslav Špaček • Petr Svoboda • Richard Šmehlík • Roman Hamrlík • Jiří Šlégr • Pavel Patera • Robert Lang • Jan Čaloun • Martin Procházka • Robert Reichel • David Moravec • Milan Hejduk • Martin Ručinský • Martin Straka • Jiří Dopita • Josef Beránek • Jaromír Jágr • Vladimír Růžička

Prodáno za
1 450 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 000 000 Kč

89. aukce

28

28  10 Dukát 1633, Praha-Schuster, Hal.713 (34,64 g)_R!

Prodáno za
2 050 000 Kč

Vyvolávací cena: 300 000 Kč

89. aukce

33

33

5 Dukát 1659, Praha-Margalík, Hal.1369 (17,21 g)_RR!

 Ražba mincí se jménem Leopolda I. začala v pražské mincovně v roce 1658. Produkce však byla nepravidelná, v letech 1666–1669, 1671–1672, 1679 a 1690 se zde vůbec nemincovalo. Leopold I. pokračoval v tendenci jednotné měny celého soustátí, české ražby lze identifikovat především podle českého lva na rubu mincí a podle opisu na rubní straně. Až do nástupu mincmistra G. Egerera (1694–1710) byla produkce pražské mincovny malá, protože neměla dostatek kovu k ražbě. Kromě zcela ojedinělých dokladů ražby zlatých mincí v Kutné Hoře, byla ražba zlata soustředěna do Prahy. Zdá se však, že jejich ražba byla spíše příležitostná a nepříliš intenzivní. Proto jsou pražské zlaté nominály Leopolda I. dnes velmi vzácné.

Prodáno za
3 750 000 Kč

Vyvolávací cena: 600 000 Kč

89. aukce

80

80  5 Dukát 1938 (raženo pouze 12 ks + 44 ks Slovenský štát)_RRR!

Prodáno za
5 100 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 500 000 Kč

89. aukce

152

152  Desetidukátová medaile 1934 (A. Hám) - K oživení kremnického baníctva. Klečící sv. Kateřina, znak Karla Roberta, opis / Důl, znak, opis, (raženo pouze 68 ks), Au 42 mm (34,92 g), Aurea.M8a, nep. hr., drobné hrany_RR!

Prodáno za
1 100 000 Kč

Vyvolávací cena: 400 000 Kč

82. aukce

Termín aukce: 2. 12. 2017, 9:00

305

305  Portugal (10 Dukát ) b.l. (cca 1595), Krakov, Kop.1430, Gum.1266, Hu-Cz.1665 (34,92 g), hr., v poli sběratelská značka_RR!

Prodáno za
1 800 000 Kč

Vyvolávací cena: 300 000 Kč

79. aukce

Termín aukce: 20. 5. 2017, 10:00

1099

1099  10 Dukát 1938 (raženo pouze 20 ks + 172 Slovenský štát), zcela nep. rysky_RR! Certifikát ČNB číslo 000173

Prodáno za
2 650 000 Kč

Vyvolávací cena: 1 200 000 Kč

77. aukce

Termín aukce: 4. 12. 2016, 9:30

3388

3388  500 Koruna 1923, série A, Baj.20, vzácná a mimořádně zachovalá RR!

Prodáno za
900 000 Kč

Vyvolávací cena: 300 000 Kč

74. aukce

Termín aukce: 23. 5. 2015, 9:00

249

151. 10 Dukát 1930 (raženo pouze 394 ks)_R!

Prodáno za
1 300 000 Kč

Vyvolávací cena: 400 000 Kč

70. aukce

Termín aukce: 21. 5. 2016, 9:00

184

184  Medaile 1929 (J. Šejnost) - K dokončení velechrámu sv. Víta a k miléniu. Sv. Václav sedící čelně s praporcem a štítem, nápisy / Chrám sv. Víta, zemské znaky, opis. Au 0,750, 70 mm (168,52 g), Bo.100b, nep. rysky, nep. hr._RR! viz Mimořádná varianta zlaté a stříbrné Svatováclavské medaile, NL 2001/1, str. 27

Prodáno za
2 650 000 Kč

Vyvolávací cena: 500 000 Kč

68. aukce

Termín aukce: 6. 12. 2015, 15:00

4206

4206  2 Kopějka 1811 EM-IF, Jekaterinburg, Bitkin2.716, Uzd.3133 (13,61 g)_Zkušební ražba, RRR! ex Gorny & Mosch, aukce 178, München 30. 9. 2010, pol. 8330

Prodáno za
1 400 000 Kč

Vyvolávací cena: 100 000 Kč

66. aukce

Termín aukce: 5. 12. 2015, 17:30

2153

2153  Řád Bílého lva, kolana řádu, stříbro zlacené, smalty, neznačeno, nepuncováno, velmi vzácné

Prodáno za
1 850 000 Kč

Vyvolávací cena: 300 000 Kč

64. aukce

Termín aukce: 5. 12. 2015, 9:00

295

295  Salzburg, Sede Vacante 1771 - 1772

Prodáno za
800 000 Kč

Vyvolávací cena: 300 000 Kč

62. aukce

Termín aukce: 23. 5. 2015, 16:00

2238

2238.  200 Koruna 1993, chybotisk s proužkem "REPUBLIQUE DU ZAIRE", série A 01, Baj.CZ 6c, naprosto unikátní zachovalost!! RR!

Prodáno za
280 000 Kč

Vyvolávací cena: 50 000 Kč

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz