aukce - návod

Jak dražit v aukcích AUREA Numismatika?

1.  Osobně v sále

Přihlášení do aukce probíhá na sále před zahájením aukce, po kontrole Vaší totožnosti Vám bude před začátkem aukce vydáno dražební číslo. Pokud jste u nás ještě nedražili, doporučujeme Vám udělat si předem registraci v dražebním systému www.LiveBid.cz.

2.  On-line (v sálové aukci a eAukci)

Pokud se nemůžete, nebo chcete účastnit našich aukcí osobně, lze to i on-line v reálném čase z pevného počítače, tabletu, chytrého telefonu ….

Limitování – kdykoliv od spuštění aukce až do začátku aukce lze vkládat limity (zadat vaší nejvyšší částku, kterou jste ochotni nabídnout). Pokud jiný zájemce nabídne víc, než je Vaše maximální částka, dostanete e-mailem upozornění o překonání vaší nabídky.

Konec příjmu on-line limitů je vždy 1 hodinu před spuštěním živé aukce.

 Živá dražba v průběhu sálové a internetové aukce – Před začátkem aukce si ve vašem počítači otevřete okno živé aukce (dostupné z www.LiveBid.cz), kde můžete průběh aukce sledovat, nebo v případě potřeby na Vámi vybrané položky přihazovat a aktivně se tak účastnit aukce.

Sledovat živou aukci a přihazovat v této aukci mohou pouze registrovaní a schválení zájemci.

3.  Telefonicky

V případě, že jste na cestách nebo nemáte v době aukce možnost být on-line a účastnit se tímto způsobem, je možné se domluvit na telefonické dražbě. V dostatečném předstihu je potřeba nahlásit čísla položek, které hodláte dražit a Vaše telefonní číslo, buď e-mailem na aukce aukce@aurea.cz, nebo na 604 273 741. V době dražby konkrétní položky vám zavoláme a budeme dražit za vás podle vašich pokynů.

 

Jak zaplatit a převzít vydražené položky

Účastníci sálové aukce mohou vydražené položky zaplatit na sále hotově, vydražený materiál si ihned odnesou.                                                                                                                                     Jinak vám bude přímo po aukci na sále bude vystavena faktura, kde si zvolíte způsob platby a odběru materiálu. Osobní odběr probíhá v naší prodejně AUREA numismatika. Materiál placený v hotovosti si můžete vyzvednout kdykoliv v pracovní době ihned  v dalších dnech po aukci. Při platbě převodem je odběr materiálu po připsání platby na náš účet. 

Dražitelé prostřednictvím internetu nebo telefonu dostanou po aukci e-mail od Livebidu ve kterém je odkaz na vytvoření zálohové faktury. Zde si zvolí způsob platby, dopravy a měnu. Bez vytvoření této zálohové faktury nebude materiál připravený k převzetí.

Možnosti platby:

  • platba hotově v naší prodejně
  • platba na bankovní účet
  • platba na dobírku

Možnosti odběru:

  • odběr osobně v naší prodejně  -  zdarma
  • zaslání poštou v cenném psaní  -  od 130,- kč podle hodnoty zásilky a země zasílání
  • zaslání poštou v cenném psaní na dobírku v ČR  -  od 130,- kč plus poplatek od 50,- kč za dobírku - podle hodnoty zásilky
  • jiný způsob dle domluvy

 

Prohlížení katalogu, registrace, limitování, živá dražba, nápověda – vše najdete na www.LiveBid.cz.

2-livebid

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz