Těšíme se s Vámi na další aukci, která začíná dne 05.10.2024. Vaše zboží rádi přijmeme do 31.08.2024.

Jak prodat v aukci

Jaké jsou možnosti prodeje?

Aukční prodej

Prodej předmětu probíhá formou aukce, kdy dochází k dražbě daného předmětu. Zájemci v průběhu aukce podávají své cenové nabídky a nakonec je položka licitátorem přiklepnuta tomu, kdo nabídl nejlepší cenu, a tento účastník (vydražitel) tak získá právo a povinnost za tuto cenu uzavřít na předmět dražby kupní smlouvu. Výhodou tohoto prodeje je, že výsledná cena může u některých položek dosáhnout zajímavého cenového nárůstu a předmět je tak prodán za vysokou cenu. To se stává především u vzácných, nebo sběratelsky hledaných předmětů, u běžného materiálu to však neplatí a někdy je vhodnější i přímý prodej za hotové.

Výkup za hotové

Za předmět, který od Vás převezmeme, dostanete ihned zaplaceno dohodnutou částku.

Jak mohu nabídnout předmět k prodeji?

Využijte našeho kontaktního online formuláře níže uvedeného.
Pošlete nám fotografie spolu se stručným popisem a nezapomeňte vyplnit kontaktní údaje na Vás, abychom se mohli ozvat zpět.

Kontaktujte nás přes emailovou adresu aukce@aurea.cz
Pošlete nám fotografie spolu se stručným popisem a nezapomeňte vyplnit kontaktní údaje na Vás, abychom se mohli ozvat zpět.

Kontaktujte nás telefonicky na 604 273 741 nebo 797 626 623
Domluvte si osobní schůzku v naší prodejně v Ostrovského 4, 150 00 Praha 5. V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Navštivte nás osobně v naší prodejně po – pá 10.00 – 17.00 hod.
Přijďte do našeho obchodu v Ostrovského 4, 150 00 Praha 5 osobně kdykoliv v naší pracovní době. Není nutné se objednávat, v případě většího množství materiálu předběžné objednání doporučujeme.

Jak mohu předat předměty do prodeje?

Předměty k prodeji můžete dopravit do naší prodejny AUREA Numismatika, Ostrovského 4, 150 00 Praha 5 osobně.

Předměty lze zaslat pojištěné v cenném psaní prostřednictvím České pošty (s cenným psaním máme velmi dobré zkušenosti, Česká pošta vždy všechny naše zásilky doručila), po doručení zašleme potvrzení o převzetí materiálu do aukce.

Po vzájemné domluvě lze dohodnout jiný způsob převzetí materiálu.

Jaké sběratelské předměty hledáme?

Hledáme mince, medaile, bankovky, řády a vyznamenání, sběratelskou literaturu a staré pohlednice. Přijímáme předměty do prodeje v aukcích, nebo k výkupu za hotové.

Jaký je postup při aukčním prodeji?

Konzultace a ocenění předmětu

Prvním krokem k prodání předmětu je sjednání osobní schůzky v naší prodejně, nebo kontaktování našich odborníků za pomoci vyplnění online dotazníku.

Podpis smlouvy a předání materiálu k prodeji

Odborné posouzení a ocenění, dohodnutí vyvolávací ceny (předmět nebude prodán pod vyvolávací cenu), stanovení poplatku za naše služby a zprostředkování prodeje, včetně pojištění. Po podpisu smlouvy a potvrzení o převzetí nabízeného materiálu dochází k předání aukčních předmětů do rukou dražebníka.

Zpracování a příprava materiálu do aukce

Příprava předmětu do aukce, včetně pořízení profesionální fotografie za účelem publikování v aukčním katalogu. Po vzájemné dohodě zajistíme odborný posudek či konzervátorské a restaurátorské zásahy.

Prodej předmětu v aukci

V den aukce dochází k vydražení Vámi dodaného matriálu

Vyplacení prodaného předmětu

V případě úspěšného prodeje předmětu bude částka snížena o předem domluvenou provizi a proplacena až po zaplacení kupujícím. V případě, že se předmět neprodá, je tento předmět navrácen zpět jeho majiteli, nebo může být po předešlé dohodě zařazen do poaukčního prodeje s nově stanovenou minimální cenou, příp. zařazen do další následující aukce. 

Zaručujeme Vám diskrétní, profesionální a zcela individuální přístup.

 

Můžu se účastnit aukce osobně?

Ano, účastnit se můžete, naše sálové aukce se konají v OREA Hotel Angelo Praha Radlická 3216, 150 00 Praha 5-Smíchov (viz informace v tištěném katalogu, nebo na našich webových stránkách)

Můžu sledovat, nebo se účastnit, aukce on-line?

Ano, všechny naše aukce (sálové a internetové) se přenášejí v reálném čase po internetu, lze sledovat průběh aukce, nebo živě dražit z pohodlí Vašeho domova (je nutná registrace a přihlášení). Aukce probíhají na aukčním systému www.LiveBid.cz

Jak se dozvím o výsledku aukce?

V průběhu aukce, ihned po vydražení každé položky, jsou docílené ceny zobrazeny u jednotlivých položek na www.LiveBid.cz.

V nejbližší možné době po skončení aukce je na webových stránkách www.LiveBid.cz umístěna kompletní výsledková listina v pdf pro vaše snadné vytištění.

Jaké nabízíme další služby?

Bezplatně nabízíme odborné konzultace, profesionální posouzení předmětu a jeho ocenění. V případě předání předmětu do aukce jsou zdarma pořízeny i profesionální fotografie. Po vzájemné dohodě zajistíme konzervátorské a restaurátorské zásahy.

Nabízíme vyhotovení znaleckých posudků pravosti, oceňování pro notáře apod.

Nabídněte nám předměty k prodeji nebo do aukce

Pošlete nám fotografie spolu se stručným popisem a nezapomeňte vyplnit kontaktní údaje na Vás, abychom se mohli ozvat zpět.

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz