Těšíme se s Vámi na další aukci, která začíná dne 05.10.2024. Vaše zboží rádi přijmeme do 31.08.2024.

Padělky

Numismatika a jí příbuzné obory prošly v několika posledních dekádách výraznou proměnou. Vysoká poptávka po cenném materiálu vždy přinášela příležitost pro nepoctivce, kteří tuto situaci uměli využít. Ani dnešní doba není jiná, naopak při využití moderních pokročilých technologií se rizika stupňují. Cílovou skupinu podvedených totiž tvoří převážně sběratelé, event. pro dnešní dobu typičtí investoři, u kterých podvodník přímo kalkuluje s omezeným množstvím sběratelských zkušeností či informací. Při promyšlené strategii mohou být ekonomické zisky podvodníka značné, na druhé straně pak dochází k citelné finanční újmě umocněné mnohdy velkým časovým odstupem při budoucím prodeji sbírky, což je o to zákeřnější. Následný pocit frustrace může vést až ke ztrátě zájmu o sbírání...

Proto jsme se rozhodli vytvořit katalog padělků, který by byl k dispozici každému jako preventivní zdroj užitečných informací. Věříme, že se tím může snížit i modus operandi případných podvodníků. Tento postupně se rozšiřující katalog se chce věnovat výhradně padělkům ke škodě sběratele, nikoliv dobovým falzům ke škodě oběhu.

Prezentované padělky dělíme podle jejich dobového a časového zařazení. Jejich vyobrazení pocházejí přímo od nás nebo jsou použita z jiných zdrojů, které uvádíme vždy se souhlasem jejich autora

Padělky jsou pokud možno co nejpřesněji metrologicky popsány včetně krátkého popisu markantů, kterými se odlišují od originálů.

Rádi uvítáme Vaši aktivní spoluúčast při rozšiřování tohoto katalogu. V takovém případě se, prosíme, obraťte na Michaela Kubince obchod@aurea.cz .

 Děkujeme.

 

Padělky mince

f1610-3,50g_g

 

Padělky bankovky

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz